Osuszanie


STANDARDOWE

STANDARDOWE

Osuszacze o wysokiej jakości i wysokiej skuteczności osuszania, specjalnie zaprojektowanymi dla celów przemysłowych. Mają zastosowanie wszędzie tam gdzie poziom wilgotności powinien być kontrolowany oraz, gdzie nie powinno się dopuszczać do wykraplania pary wodnej.

Zobacz produkty ›
BASENOWE

BASENOWE

Osuszacze basenowe są urządzeniami specjalnie zaprojektowanymi dla zastosowania w basenach pływackich, gdzie poziom wilgotności powinien być ściśle kontrolowany w celu zapewniania optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu.

Zobacz produkty ›


Osuszacze powietrza – różne typy

 

Osuszacze powietrza to urządzenia mechaniczne, które w ciągu kilku godzin potrafią odsączyć z powietrza nawet kilka litrów wody, zależnie od ich wydajności.

Pomagają one obniżyć wilgotność w domach, w piwnicach, mieszkaniach, halach basenowych lub w budynkach, które uległy zalaniu. W tym przypadku umożliwiają one szybkie i bezpiecznie osuszenie powietrza. Jednoczesne ogrzewanie i wietrzenie pomieszczenia jest wysoce nieekonomiczne, po zalaniu lepiej zainwestować w profesjonalny osuszacz powietrza, który szybko poradzi sobie z nagromadzoną wilgocią.

Osuszacze powietrza pozwalają skutecznie walczyć z wilgocią, która ma negatywny wpływ na ludzi, na zwierzęta, na różnego typu maszyny czy na rośliny.

Pozwalają one ograniczyć rozwój pleśni, grzybów oraz powstrzymać proces korozji. Nowoczesne osuszacze powietrza to niewielkie urządzenia, które są bardzo ekonomiczne, a także ekologiczne. Wykonane są one z dobrej jakości materiałów i nie emitują dużego hałasu podczas pracy. Ich obsługa także jest prosta, często posiadają też specjalne wyświetlacze LCD, na których pojawia się informacja, jaki jest w danej chwili poziom wilgotności pomieszczenia.

 

Urządzenia te pozwalają na dużą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Istnieją dwa rodzaje osuszaczy powietrza:

  • osuszacze kondensacyjne ze sprężarką
  • osuszacze adsorpcyjne – z rotorem pokrytym żelem krzemionkowym

Najnowsza technologia umożliwia korzystanie zarówno z osuszaczy stacjonarnych, jak i mobilnych.

 

Osuszacze adsorpcyjne

Osuszacze adsorpcyjne są idealne do zastosowań domowych oraz biurowych, działają one na zasadzie adsorpcji. Istnieją osuszacze adsorpcyjne powietrza atmosferycznego, które usuwają wilgoć w niezwykle wysokim stopniu. Znajdują one zastosowanie przy wszelkiego rodzaju procesach technologicznych lub w zakładach produkcyjnych, w których wymagany jest niski poziom wilgoci.

Osuszacze te stosowane są między innymi w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, energetyce czy chłodnictwie. Drugi rodzaj to osuszacze adsorpcyjne sprężonego powietrza, które usuwają wilgoć pod ciśnieniem. Stosowane są często w przemyśle lub w warsztatach, gdzie wymagane jest odpowiednio osuszone, sprężone powietrze.

 

Osuszacze przemysłowe

Z kolei osuszacze przemysłowe pozwalają na pochłanianie wilgoci z większych przestrzeni. Urządzenia takie są bardzo wydajne, odporne na szkodliwe warunki zewnętrzne oraz długowieczne. Mają ode bardzo wysokie parametry wydajnościowe oraz pozwalają na przepływ dużych ilości powietrza. Znajdują one zastosowanie w dużych zakładach, w pralniach i suszarniach, w różnego rodzaju archiwach, a nawet na terenach budowy.

Nowoczesne osuszacze przemysłowe wyposażone są często w specjalny system antyoblodzeniowy, dzięki któremu mogą one pracować nawet w bardzo niskich temperaturach.

 

Osuszacze basenowe

Osuszacze basenowe stworzone zostały do użytku w prywatnych lub publicznych basenach kąpielowych i rekreacyjnych. Z uwagi na proces parowania wody, w halach, w których znajdują się baseny, wilgotność powietrza jest z reguły bardzo wysoka. Zarówno te wilgotność, jak i temperaturę należy kontrolować. Pomagają w tym osuszacze basenowe, które niwelują nadmiar wilgoci w powietrzu, dzięki czemu nie ma ona szkodliwego wpływu na ludzi. Dzięki nowoczesnym osuszaczom basenowym komfort użytkowania zarówno na basenach, jak i w obiektach wellness znacząco wzrasta.

Profesjonalne osuszacze powietrza pozwalają na skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach publicznych czy w zakładach produkcyjnych. Niezwykle szerokie zastosowanie, jak i wysoka wydajność oraz brak szkodliwości na środowisko naturalne powodują, że osuszanie powietrza za pomocą specjalnych urządzeń coraz bardziej zyskuje na popularności. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą osuszaczy powietrza.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z:

 

RADWAN – Osuszanie, Wentylacja, Pompy ciepła