Osuszacze powietrza

W wielu procesach oraz miejscach wilgotność powietrza jest kluczowym czynnikiem. Tam, gdzie powietrze musi wyróżniać się niskim poziomem wilgoci, stosowane są osuszacze powietrza. Aby urządzenia tego rodzaju zapewniły optymalny rezultat, powinny być dobrane specjalnie do swojego zadania.

 

Różne warianty osuszaczy powietrza

W naszej firmie RADWAN oferujemy osuszacze powietrza w szerokiej gamie wariantów, które przeznaczone są do użycia w:

  • pomieszczeniach mieszkalnych
  • obiektach przemysłowych
  • magazynach
  • halach basenowych
  • wodociągach
  • stacjach uzdatniania wody

oraz w wielu innych pomieszczeniach, gdzie notowane są wysokie poziomy wilgotności.

 

Osuszacze kondensacyjne i przemysłowe

Wśród naszych najpopularniejszych modeli znajdują się osuszacze kondensacyjne, które wyposażone są w sprężarkowy układ chłodniczy. Są stosowane jako osuszacze przemysłowe w przestrzeniach, gdzie temperatura powietrza powinna być utrzymana na tym samym poziomie, ponieważ nie powodują jej podwyższenia.

 

Są także tanie w eksploatacji, ale najwyższą wydajność uzyskują w przypadku pracy w podwyższonej temperaturze. Są również głośne, dlatego nie nadają się do wszystkich miejsc, gdzie wskazane jest osuszanie powietrza.

 

Osuszacze adsorpcyjne

Oferujemy również osuszacze adsorpcyjne, które działają na zasadzie adsorpcji, czyli gromadzenia się płynów na powierzchni adsorbentu. Najczęściej stosuje się w nich żel krzemionkowy, czyli silikonowy. Ich używanie polecane jest przestrzeniach o niższej temperaturze, ponieważ tego rodzaju osuszacze mogą powodować podwyższenie temperatury powietrza. Są jednak ciche, lekkie i mają stałą wysoką wydajność.

 

Wiele wersji osuszaczy powietrza

Dostarczamy również osuszacze w szeregu wersji do wyboru, między innymi z odszranianem gorącym gazem oraz ze sterowaniem temperaturą. Mogą Państwo dobrać wśród nich taki model, który będzie charakteryzował się odpowiednią wydajnością osuszania, aby sprostać wyzwaniom nawet w przypadku większych przestrzeni, gdzie wilgoć utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W celu dobrania najlepszego wariantu urządzenia zalecane jest obliczenie zysków wilgoci.

 

Naszym klientom zapewniamy kompleksową pomoc w doborze odpowiednich urządzeń przeznaczonych do osuszania powietrza – jeżeli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące naszego sprzętu, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami, którzy wyczerpująco odpowiedzą na Państwa pytania i zasugerują odpowiednie urządzenia zgodnie z ich przeznaczeniem i miejscem pracy.

 

Z naszą firmą RADWAN osuszanie powietrza staje się jeszcze bardziej wydajne – zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą pełną ofertą zaprezentowaną na stronie!

 

Zapraszamy także do zapoznania się z:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *