Innowacyjne technologie, przeznaczone dla obiektów o małych i średnich kubaturach

REKUPERATORY AREO
Rekuperatory serii AREO zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowania na małych obiektach, w szczególności w domkach jednorodzinnych, do wentylacji nawiewno wywiewnej z odzyskiem ciepła. Centrale AERO są wykonane w wersji pionowej z wymiennikiem krzyżowym lub przeciwprądowym.
REKUPERATORY ASPIRNOVA
Włoska firma ASPIRNOVA jest obecna na rynku wentylacji od ponad 30 lat. Swoją pozycję we Włoszech i w Europie uzyskała produkując wysokiej jakości centrale, wentylatory i inne urządzenia wentylacyjne. Aspirnova wybrała ścieżka innowacji, by oferować klientom produkty z górnej półki.

Rekuperator z pompą ciepła

Rekuperatory to innowacja technologiczna, która spowodowała rewolucję w dziedzinie wentylacji domów – pozwalają one nie tylko kontrolować cały proces, ale też regulować jego intensywność w zależności od potrzeb. Centrala wentylacyjna nawiewno – wywiewna pozwala na stały dopływ świeżego i zdrowego powietrza do wnętrza domu oraz na odzyskanie i ponowne wykorzystanie powietrza wywiewanego.

Do niedawna wentylacja domu odbywała się po prostu poprzez otwarcie okna, niestety w efekcie bezpowrotnie tracone były ogromne ilości energii, wyprodukowanej przez urządzenia mechaniczne, oświetlenie, a nawet ludzi, a do wnętrza pomieszczeń dostawało się zanieczyszczone powietrze, przesycone zapachami i pełne szkodliwych substancji.

Dodatkowo domownicy narażeni byli na hałas dobiegający z ulicy. Rekuperatory pozwalają na skuteczną i bezpieczną wentylację, która jest jednocześnie oszczędna i wyjątkowo ekologiczna.

Szerokie zastosowanie rekuperatorów z pompą ciepła

Rekuperator z pompą ciepła pozwala na wentylację z odzyskiem ciepła, ogrzewanie powietrza nadmuchowego, chłodzenie powietrza latem, a w przypadku niektórych wersji urządzeń także na nawilżanie powietrza. Urządzenia te mogą być wykorzystywane zarówno w niewielkich domach jednorodzinnych, jak i na średnich i dużych powierzchniach.

Jak działa rekuperator z pompą ciepła

Zasada działania rekuperatora z pompą ciepła jest bardzo prosta. Urządzenie odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, w wymienniku rekuperatora następuje wyrównanie temperatur pomiędzy dwoma strumieniami, dzięki czemu wchodzące do domu powietrze zimne nagrzewa się tym wywiewanym, które jest o wiele cieplejsze niż to na zewnątrz. W efekcie energia z wywiewanego powietrza nie jest tracona, a rekuperatory z pompą ciepła pozwalają na jej ponowne wykorzystanie.

Dzięki temu, że strumienie nie mieszają się, do domu dostaje się świeże i przede wszystkim zdrowe powietrze. Różnica w powietrzu w pomieszczeniach jest zauważalna błyskawiczne, jest ono o wiele lepszej jakości niż powietrze dostające się do domu z ulicy przez otwarte okna. Z tego powodu rekuperatory z pompą ciepła zdobywają coraz większą ilość zwolenników, którzy docenili już jakość powietrza uzyskanego z rekuperatora.

RADWAN – Osuszanie, Wentylacja, Pompy ciepła

Zadzwoń