Przedstawiamy rozwiązania stworzone z myślą o pływalniach, basenach, saunach, aqua parkach i innych przestrzeniach, w których panuje wyższa niż powszechnie wilgotność powietrza. Osuszacze basenowe odpowiadają na wymagania nawet najbardziej surowych wytycznych, dzięki którym daną przestrzeń można uznać za bezpieczną. Czynnikami, na które mają bezpośredni wpływ są: stopień wilgotności oraz wysokość temperatury w pomieszczeniu. Od ich parametrów zależy to, czy dany obiekt może działać zgodnie z wytycznymi i przede wszystkim, czy jest bezpieczny dla jego użytkowników.

Basenowe osuszacze powietrza

Proponowane w naszej ofercie urządzenia to szeroki wybór maszyn dostosowanych do instalacji w pomieszczeniu technicznym, bezpośrednio przylegającym do hali basenowej. Modele dostępne są w wielu wariantach, które mogą Państwo samodzielnie dopasować do potrzeb swojej przestrzeni (zależnie od jej wielkości oraz ogólnej eksploatacji). Podstawowa różnica między urządzeniami polega na ich wydajności. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno mniejszy osuszacz basenowy, dla najmniejszych przestrzeni pływackich - o wydajności od 50 litrów na dobę, aż po największe urządzenia przeznaczone dla ogromnych hal - o wydajności do 3000 litrów na dobę.

Osuszacze powietrza są niezbędnym elementem każdego basenu nie tylko ze względu na surowe wytyczne VDI 2089, jakie muszą zostać spełnione, by obiekt mógł działać bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie w przypadku przestrzeni o bardzo wysokim poziomie wilgotności, jest także komfort związany z przebywaniem z niej. Zapewnienie, dzięki profesjonalnym urządzeniom, optymalnych wartości wilgoci oraz temperatury powietrza zapewni użytkownikom danej przestrzeni komfort oraz dobre samopoczucie.

Znaczącym czynnikiem, który również warto brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego osuszacza powietrza, jest także żywotność obiektu. Przestrzeganie wyśrubowanych norm i współczynników nie tylko zapewni zgodność z wytycznymi oraz komfort użytkowania przestrzeni, ale także lepszą ogólną kondycję danego budynku. Wysoki poziom wilgotności jest głównym czynnikiem powstawania drobnoustrojów takich jak pleśń czy grzyby, które szybko i skutecznie niszczą każdą powierzchnię. To właśnie dlatego tak istotne jest wybranie osuszacza powietrza, który spełni wszystkie wymagania zarówno pod względem funkcjonalności, ale także bezpieczeństwa - zachęcamy do zapoznania się z pełną gamą oferowanych urządzeń i wybrania modelu dopasowanego do potrzeb Państwa obiektu.

Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu. Wentylator promieniowy o wysokim ciśnieniu statycznym pozwala na podłączenie urządzenia do kanałów zarówno na wlocie, jak i na wylocie powietrza. Seria składa się z 6 modeli o wydajności osuszania od 263 do 940 l/24h
Do pobrania:
Osuszacz powietrza dla zastosowania w basenach pływackich gdziepoziom wilgotności powinienbyć ściśle kontrolowany w celu zapewnienia optymalnego komfortu. Urządzenia te są przeznaczone do instalacji w pomieszczeniu technicznym na zapleczu basenu.
Do pobrania:
Zadzwoń