Pleśń jest grzybem, który może rozwinąć się w każdym miejscu, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Szczególną uwagę należy zwrócić na takie pomieszczenia, jak podziemne składy, biura czy też magazyny. Poziom wilgotności powinien być niski, aby nie doszło do rozwijania się mikroorganizmów szkodliwych dla człowieka. Dlatego też warto zaopatrzyć się w kondensacyjne osuszacze powietrza, które pozwalają zapobiec tego typu problemom. To także znakomite rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie ma miejsce skraplanie pary wodnej. Dzięki temu, można pozbyć się jej nadmiaru.

Łatwość obsługi

Wszystkie oferowane przez nas kondensacyjne osuszacze powietrza mają być jak najbardziej wydajne i proste w obsłudze. Aby zadbać o dobro naszych klientów, proponujemy maszyny skonstruowane tak, aby w zrozumiały i bezproblemowy sposób wymienić ewentualne popsute części. Dzięki temu, serwis urządzenia przebiega szybko i kompleksowo, by bezzwłocznie można było znowu korzystać ze sprzętu, który kontroluje poziom wilgotności, a skraplanie pary wodnej nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Każda z serii posiada kilka rodzajów urządzeń, które można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Kondensacyjne osuszacze powietrza różnią się parametrami takimi, jak m.in. wydajność pracy w danej temperaturze, moc chłodnicza czy też pobór prądu. W przypadku problemu z doborem odpowiedniego urządzenia, warto porozmawiać ze specjalistami, którzy wskażą właściwy sprzęt. W momencie jego wyboru, należy kierować się chociażby wielkością pomieszczenia, rodzajem prowadzonej tam działalności oraz panującym poziomem wilgotności. Skraplanie pary wodnej jest czynnikiem decydującym przy podejmowaniu takich ustaleń.

W jaki sposób działa regulacja poziomu wilgotności?

Jeśli chodzi o kondensacyjne osuszacze powietrza, to oprócz regulacji odpowiedniego poziomu wilgotności, mogą one także oczyszczać tlen z pyłów i kurzu dzięki specjalnym filtrom. W parowniku dochodzi do skraplania pary wodnej, która trafia do specjalnego pojemnika. Dzięki temu, powietrze jest wysuszone. W tym momencie następuje jego ogrzanie do odpowiedniej temperatury i zostaje wdmuchane do pomieszczenia.

Gdzie przydadzą się kondensacyjne osuszacze powietrza?

Jak wspomniano już wcześniej, znakomicie sprawdzą się tam, gdzie poziom wilgotności jest zbyt wysoki, jak w przypadku fabryk serów lub też bibliotek. Skraplanie pary wodnej to charakterystyczna cecha chociażby pralni, a także w miejsc, gdzie prasuje się ubrania. Szczególnie tam, warto zwrócić na to uwagę, aby nie dochodziło do powstania i rozmnażania się pleśni i innych mikroorganizmów.

Urządzenia HMA zostały zaprojektowane tak aby ich konserwacja i serwis były proste, a każda z ich części była łatwo dostępna i w razie konieczności dająca się w prosty sposób wymienić, redukując tym samym koszty serwisowania i eksploatacji.
Do pobrania:
Wersja wyposażona w skraplacz powietrza, używana tam, gdzie potrzebna jest jednoczesna kontrola temperatury i wilgotności.
Do pobrania:
Zadzwoń