Na każdej pływalni oprócz wody, która jest najważniejsza, potrzebne są także odpowiednie urządzenia, mające zapobiegać powstawaniu wilgoci. Dlatego też nieodłącznym elementem każdego takiego obiektu są centrale basenowe. To one są odpowiedzialne za osuszanie powietrza, znajdującego się w środku. W przypadku, kiedy nie ma odpowiedniej wentylacji, może dojść do rozwoju szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. To także problem z mokrymi ścianami, w których rozwijać może się pleśń. Dlatego właśnie należy zadbać o odpowiednie narzędzia, dzięki którym będzie można temu zapobiec.

Centrale bezpieczeństwa

Nasza firma od wielu lat zajmuje się dostarczaniem specjalistycznych urządzeń do pływalni. W asortymencie posiadamy szeroki wybór sprzętu takiego, jak centrala basenowa. Maszyny, których zadaniem jest wentylacja powietrza, przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników tego typu obiektu. Oczyszczanie i osuszanie powietrza pozwala zapobiegać rozwojowi bakterii w wilgotnych przestrzeniach, których na terenie pływalni jest bardzo dużo. Korzystając z pływalni jako klient, nie myślimy o tym, jak istotna jest to sprawa. Jednak bez tego żaden kryty obiekt nie jest w stanie funkcjonować.

Osuszanie i wentylacja na basenie

W zależności od wyboru, centrala basenowa może być wyposażona także w system odzyskiwania ciepła. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii, a także na ponowne jej użycie. To niezmiernie istotna funkcja w każdej maszynie, której zadaniem jest osuszanie i wentylacja powietrza. Tego typu sprzęt powinien znajdować się w miejscu, mającym dostęp do świeżego tlenu. Dzięki temu dojdzie do korzystnej cyrkulacji powietrza.

W tej kategorii produktów znajdują się centrale basenowe. Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób dochodzi do osuszania i wentylacji, zachęcamy do zapoznania się bliżej z kartą katalogową, w której zostały opisane te procesy.

Seria wysokowydajnych central basenowych z odzyskiem energii UTA została zaprojektowana do pełnej kontroli temperatury, wilgotności, odzysku energii i przygotowania świeżego powietrza w krytych basenach pływackich lub do innych zastosowań z bardzo dużymi obciążeniami wewnętrznymi (wewnętrznymi zyskami ciepła i wilgoci).

Urządzenia UTA mogą pracować w warunkach do 36°C i są w stanie obrobić do 30% świeżego powietrza. Seria zawiera 7 modeli, które obejmują zakres przepływu powietrza od 1500 do 6000 m3/h. Zastosowanie odzysku energii o podwójnym obiegu z krzyżowym przepływem powietrza umożliwia zwiększenie wydajności osuszania do 30% w porównaniu do tradycyjnych osuszaczy.

Zastosowanie podwójnego obiegu w systemie odzysku energii, w rzeczywistości umożliwia swobodne wstępne chłodzenie powietrza w pobliżu punktu nasycenia, dając tym samym możliwość odzysku ciepła utajonego.

Do pobrania:
Zadzwoń