Wentylacja

Specjalista w projektowaniu oraz produkcji systemów klimatyzacyjno – wentylacyjnych

areoplus
W ofercie centrale wentylacyjne AREO PLUS oraz szeroka gama centrali wentylacyjnych renomowanego producenta firmy MEKAR. Produkty dla domu, biura i powierzchni magazynowo-produkcyjnych.
rekuperacja-1
Nasza oferta obejmuje rekuperatory z serii AREO oraz renomowanej włoskiej firmy ASPIRNOVA. Urządzenia przeznaczone dla domów, powierzchni komercyjnych i użyteczności publicznej.

Wentylacja to cyrkulacja powietrza z pomieszczenia na zewnątrz i odwrotnie. Jeśli jest dobra, możemy liczyć na to, że latem zapewni ona chłodzenie mieszkania, a zimą nie będzie uciekała z niego zbyt duża ilość ciepła.

Skuteczna wentylacja pozwala także zachować odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu nie dochodzi do parowania szyb, nie jest duszno, a na ścianach nie pojawia się pleśń. Obecnie powstaje coraz więcej nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które pozwalają zachować optymalny poziom wentylacji nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też w dużych firmach czy na basenach.

Oferujemy Państwu między innymi wysokiej jakości centrale wentylacyjne, rekuperatory z pompą ciepła oraz urządzenia przeznaczone do wentylacji basenu.

Wentylacja basenu

Wentylacja basenu jest kwestią, na którą coraz częściej zwraca się uwagę. Mieszkamy w klimacie, w którym bez ogrzewania kąpiel w odkrytych basenach byłabym możliwa jedynie przez kilka tygodni w roku, dlatego konieczne jest wsparcie się nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają nie tylko na ogrzewanie basenu, lecz także na jego skuteczna wentylację.

Basen jest miejscem, w którym należy zadbać o odpowiedni klimat – w przeciwnym wypadku ludzie mogą tam odczuwać swoisty dyskomfort. Zadaniem wentylacji basenów jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, wilgotności względnej powietrza oraz jego czystości.

Nowoczesne urządzenia pozwalają na zachowanie dobrych parametrów i stałą ich kontrolę. Dzięki temu mikroklimat na basenie utrzyma się na odpowiednim, nie powodującym dyskomfortu i złego samopoczucia poziomie.

Oferujemy Państwo nowoczesne urządzenia, między innymi:

  • centrale wentylacyjne
  • rekuperatory z pompą ciepła
  • urządzenia do wentylacji basenów

które zdobyły już uznanie wielu usatysfakcjonowanych klientów.

Zapewniamy doskonałą jakość, profesjonalną obsługę i korzystne ceny, a także fachową pomoc i radę. Zachęcamy do kontaktu i do skorzystania z naszych usług.

Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna stosowana jest w instalacjach wentylacji mechanicznej. Pozwala ona na wymianę i obróbkę powietrza w budynku lub w jego fragmencie, umożliwia między innymi tłoczenie, filtrowanie, podgrzewanie, schładzanie, nawilżanie czy osuszanie powietrza. Centrale wentylacyjne mogą być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, w małych firmach lub w obiektach biurowych czy produkcyjnych o dużej przestrzeni.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wymianę powietrza od kilkudziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy m3 w ciągu godziny.

Rekuperator z pompą ciepła

Rekuperator z pompą ciepła pozwala na oszczędne gospodarowanie zasobami energii. Chodzi nie tylko o względy ekologiczne, lecz również o znaczną oszczędność zużywanej energii elektrycznej. Montaż instalacji z rekuperatorem pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, także w prywatnych domach. Jeśli dom posiada odpowiednia izolację, to ciepło uciekające przez wentylację może stanowić nawet 50% ciepła ogółem.

Nowoczesny rekuperator z pompą ciepła pozwala na ponowne wykorzystanie ciepła, które zostało wywiane z domu. Urządzenie odzyskuje ciepło wywiane z systemu wentylacyjnego, po czym w wymienniku rekuperatora dochodzi do wyrównania temperatur pomiędzy przepływającymi strumieniami. Dzięki temu wchodzące zimą chłodne powietrze nagrzewa się tym wywiewanym. Rekuperator z pompą ciepła sprawia, że strumienie nie mieszają się ze sobą, dzięki czemu do domu dostaje się świeże powietrze.

Korzyści z takiego rozwiązania są ogromne, możliwe jest nie tylko znaczne zwiększenie oszczędności na ogrzewaniu domu, lecz także przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Zadzwoń