Pompy ciepła HIdROS
Jaką pompę ciepła wybrać ?

Dobór odpowiedniej pompy ciepła nie jest sprawą prostą.

Wypełnij formularz informacyjny i prześlij go do nas.
Informacje zawarte w formularzu pozwolą nam na przygotowanie wstępnej koncepcji
systemu grzewczo-chłodniczego, optymalnego dla Twojej inwestycji.

Przejdź do formularza


Basenowe pompy ciepła

 

Chcemy ogrzewać nie tylko nasze domy, ale coraz częściej także baseny. Woda w basenie z uwagi na klimat w Polsce musi być podgrzewana, ponieważ w przeciwnym wypadku korzystanie z niego byłoby możliwe jedynie przez kilka tygodni w roku. W odpowiedzi na tę potrzebę powstały specjalne, basenowe pompy ciepła, które pozwalają na ekonomiczne podgrzanie wody już po pierwszym razie. Cena basenowych pomp ciepła uzależniona jest od wielkości basenu.

Pompy ciepła

Zasadniczym powodem, dla którego decydujemy się na zamontowaniem pompy ciepła w swoich domach, jest fakt, iż pozwala ona na znaczne oszczędności w zakresie ogrzewania domu.

Pompa ciepła jest urządzeniem, które przepompowuje ciepło z obszaru o niskich temperaturach do domowej instalacji grzewczej, w której temperatura jest wyższa. Pompa ciepła jest najtańszym elektrycznym sposobem na ogrzanie domu, a jej żywotność może przekraczać nawet 20 lat. Jest to także jedna z najbardziej ekologicznych metod ogrzewania domu. Użytkownicy pomp ciepła starają się użytkować je jak najbardziej ekonomicznie. Często w nocy, kiedy taryfa za pobierany prąd jest niższa, pompa ciepła działa na pełnej mocy, a w dzień jedynie dogrzewa pomieszczenia. Dzięki temu również można zwiększyć oszczędności.

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła jest wystarczająca do ogrzania pomieszczeń do temperatury 21,5-22,5 stopnia Celsjusza. Podstawą jest właściwy dobór mocy urządzenia. Istotne jest również umieszczenie pompy ciepła w odpowiednim miejscu, ponieważ z jednej strony ma ona bardzo duże rozmiary, a dodatkowo konieczne jest zamontowanie obok pompy zasobnika ciepłej wody użytkowej oraz buforu ciepła. Z tego powodu pompy umieszcza się z reguły w piwnicach i w pomieszczeniach technicznych. Inna kwestią jest hałas, który powoduje, że właściciele pomp z reguły starają się je możliwie odizolować od pomieszczeń mieszkalnych. Gruntowe pompy ciepła wymagają instalacji dolnego źródła ciepła, które jest najdroższym elementem.

Nie powinno się jednak na nim oszczędzać, ponieważ może się to przełożyć na późniejsze zwiększenie wydatków na ogrzewanie z uwagi na fakt, że instalacja może okazać się niewystarczająco efektywna.

Powietrzna pompa ciepła

Nieustannie rośnie popularność powietrznych pomp ciepła. Wynika to między innymi z tego, że montuje się je łatwiej i szybciej niż gruntowe pompy ciepła, a w efekcie koszty są niższe.

Powietrzne pompy ciepła niestety nie mogą być jedynym źródłem ogrzewania domu, z uwagi na zmienny klimat, panujący w Polsce. W zimie ich moc znacznie spada, dlatego koniecznie musi współpracować z innymi źródłami ciepła, na przykład z elektrycznymi grzałkami lub kotłami na gaz. Jeśli jednak nasz dom jest energooszczędny lub nie mamy możliwości zamontowania gruntowej pompy ciepła, to powietrzna pompa ciepła będzie dobrym wyborem.

Przemysłowe pompy ciepła

Do podgrzania dużych obiektów służą przemysłowe pompy ciepła. W ich przypadku najistotniejsza jest efektywność i ekonomiczność.

Przemysłowe pompy ciepła pozwalają znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną, są też wyjątkowo ekonomiczne.

Można za ich pomocą ogrzać nawet największe biurowce i hurtownie. Pompy ciepła dużej mocy pozwalają na spore oszczędności w zakresie ogrzewania budynków o dużych powierzchniach. Takie pompy chronią nie tylko budżet, lecz także środowisko naturalne. Pompy ciepła wysokiej mocy korzystają jedynie z odnawialnych źródeł energii. Można wykorzystywać je także do chłodzenia pasywnego oraz integrować je z instalacją techniczną budynku.

Dla całorocznej klimatyzacji obiektów handlowych, hal widowiskowo sportowych, lotnisk czy banków, przeznaczone są specjalne centrale z pompą ciepła. Stanowią one gotowy do pracy system, który jest w stanie zapewniać odpowiednią temperaturę na bardzo dużych powierzchniach przez cały rok. Centrale z pompą ciepła posiadają zabudowaną automatykę wraz z oprogramowaniem, dzięki czemu sterowanie jest o wiele wygodniejsze, łatwiej też uniknąć awarii.

Jeśli planują Państwo zaoszczędzić na ogrzewaniu swojego domu, proponujemy Państwu gruntową pompę ciepła lub w niektórych przypadkach powietrzną pompę ciepła. Jeżeli posiadają Państwo basen, to idealnie do ogrzania wody będzie basenowa pompa ciepła. W przypadku większych powierzchni warto postarać się o przemysłową pompę ciepła dużej mocy, która skutecznie ogrzeje nawet największe budynki.

RADWAN – Osuszanie, Wentylacja, Pompy Ciepła Producent HidROS