WentylacjaWentylacja

Wentylacja to cyrkulacja powietrza z pomieszczenia na zewnątrz i odwrotnie. Jeśli jest dobra, możemy liczyć na to, że latem zapewni ona chłodzenie mieszkania, a zimą nie będzie uciekała z niego zbyt duża ilość ciepła. Skuteczna wentylacja pozwala także zachować odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu nie dochodzi do parowania szyb, nie jest duszno, a na ścianach nie pojawia się pleśń. Obecnie powstaje coraz więcej nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które pozwalają zachować optymalny poziom wentylacji nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też w dużych firmach czy na basenach. Oferujemy Państwu między innymi wysokiej jakości centrale wentylacyjne, rekuperatory z pompą ciepła oraz urządzenia przeznaczone do wentylacji basenu.

Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacyjna stosowana jest w instalacjach wentylacji mechanicznej. Pozwala ona na wymianę i obróbkę powietrza w budynku lub w jego fragmencie, umożliwia między innymi tłoczenie, filtrowanie, podgrzewanie, schładzanie, nawilżanie czy osuszanie powietrza. Centrale wentylacyjne mogą być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, w małych firmach lub w obiektach biurowych czy produkcyjnych o dużej przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na wymianę powietrza od kilkudziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy m3 w ciągu godziny.

Rekuperator z pompą ciepła

Rekuperator z pompą ciepła pozwala na oszczędne gospodarowanie zasobami energii. Chodzi nie tylko o względy ekologiczne, lecz również o znaczną oszczędność zużywanej energii elektrycznej. Montaż instalacji z rekuperatorem pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, także w prywatnych domach. Jeśli dom posiada odpowiednia izolację, to ciepło uciekające przez wentylację może stanowić nawet 50% ciepła ogółem. Nowoczesny rekuperator z pompą ciepła pozwala na ponowne wykorzystanie ciepła, które zostało wywiane z domu. Urządzenie odzyskuje ciepło wywiane z systemu wentylacyjnego, po czym w wymienniku rekuperatora dochodzi do wyrównania temperatur pomiędzy przepływającymi strumieniami. Dzięki temu wchodzące zimą chłodne powietrze nagrzewa się tym wywiewanym. Rekuperator z pompą ciepła sprawia, że strumienie nie mieszają się ze sobą, dzięki czemu do domu dostaje się świeże powietrze. Korzyści z takiego rozwiązania są ogromne, możliwe jest nie tylko znaczne zwiększenie oszczędności na ogrzewaniu domu, lecz także przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego.

Wentylacja basenu

Wentylacja basenu jest kwestią, na którą coraz częściej zwraca się uwagę. Mieszkamy w klimacie, w którym bez ogrzewania kąpiel w odkrytych basenach byłabym możliwa jedynie przez kilka tygodni w roku, dlatego konieczne jest wsparcie się nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają nie tylko na ogrzewanie basenu, lecz także na jego skuteczna wentylację. Basen jest miejscem, w którym należy zadbać o odpowiedni klimat – w przeciwnym wypadku ludzie mogą tam odczuwać swoisty dyskomfort. Zadaniem wentylacji basenów jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, wilgotności względnej powietrza oraz jego czystości. Nowoczesne urządzenia pozwalają na zachowanie dobrych parametrów i stałą ich kontrolę. Dzięki temu mikroklimat na basenie utrzyma się na odpowiednim, nie powodującym dyskomfortu i złego samopoczucia poziomie.

Oferujemy Państwo nowoczesne urządzenia, między innymi centrale wentylacyjne, rekuperatory z pompą ciepła czy urządzenia do wentylacji basenów, które zdobyły już uznanie wielu usatysfakcjonowanych klientów. Zapewniamy doskonałą jakość, profesjonalną obsługę i korzystne ceny, a także fachową pomoc i radę. Zachęcamy do kontaktu i do skorzystania z naszych usług.

RADWAN – Osuszanie, wentylacja, pompy ciepła