Centrale wentylacyjne

Centrala wentylacyjna

Centrala wentylacja jest urządzeniem stosowanym w instalacjach wentylacji mechanicznej. Główna funkcja centrali wentylacyjnej to zapewnienie wymiany i obróbki powietrza (osuszanie, nawilżanie, schładzanie, podgrzewanie, filtrowanie, tłoczenie), które jest rozprowadzane przez instalację wentylacyjną wewnątrz budynku.

Centrala wentylacyjna składa się z następujących elementów: wentylatorów, filtrów powietrza, nagrzewnic powietrza. W przypadku gdy w centrali ma miejsce bardziej skomplikowana obróbka powietrza – przykładowo nawilżanie lub osuszanie, to wtedy mówi się o centrali klimatyzacyjnej.

Centrale wentylacyjne można wykorzystywać zarówno w domach jednorodzinnych, małych budynkach usługowych, jak i w ogromnych obiektach biurowych, handlowych czy produkcyjnych. Centrala wentylacyjna, w zależności od jej wielkości, jest w stanie w ciągu godziny dokonać wymiany powietrza o objętości od kilkudziesięciu aż do kilkudziesięciu tysięcy m3.


AREO PLUS

AREO PLUS

Centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła i chłodu zbudowana na bazie układu rewersyjnej pompy ciepła.

Więcej ›
MEKAR

MEKAR

Centrale wentylacyjne firmy MEKAR - od 1970 roku specjalizującej się w projektowaniu oraz produkcji urządzeń i systemów klimatyzacyjno - wentylacyjnych przeznaczonych do wszelkiego rodzaju zastosowań.

Więcej ›